tablica.png

BADANIE WZROKU

Zdrowym osobom dorosłym rekomendujemy badanie wady wzroku przez refraktometrystę, który cały czas badania poświęca wyłącznie na dokładny dobór optymalnej korekcji okularowej:

  • dokona doboru okularów do stałego noszenia lub czytania, pracy przy komputerze, prac ręcznych czy majsterkowania
  • wyjaśni czy i jakie okulary są potrzebne oraz jak często powinny być stosowane
  • dobierze odpowiedni rodzaj dodatku do czytania i doradzi czy lepiej je zastosować w postaci drugich okularów, czy w jednej parze - w formie okularów dwuogniskowych, biurowych lub progresywnych
  • wystawi receptę obejmującą zarówno okulary sferyczne jak i cylindryczne (z korekcją astygmatyzmu)
  • dokona doboru okularów pryzmatycznych
  • skontroluje ostrość widzenia oraz widzenie dwuoczne i przestrzenne, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości wskaże odpowiednie postępowanie lub zaleci dodatkową kontrolę

Kiedy zachodzi potrzeba doboru okularów do pracy z bliska konieczne jest zmierzenie odległości oczu od miejsca pracy czy ekranu monitora.

Okulista czy refraktometrysta? Kliknij i dowiedz się więcej.

Badanie refrakcji powinno się powtarzać co dwa lata oraz każdorazowo w przypadku gdy zauważamy dyskomfort lub nieprawidłowości w widzeniu.

Okulary wykonane zgodnie z receptami wystawionymi przez naszych refraktometrystów są objęte gwarancją finansową - szczegóły patrz tutaj.

Badanie wzroku pod kątem doboru okularów w naszym salonie optycznym wykonuje inż. Piotr Michałowski w poniedziałki i piątki w godzinach otwarcia salonu. Badania wykonujemy przy użyciu nowoczesnego sprzętu optometrycznego i kasety okulistycznej. Czas trwania badania to około 20-30 minut.

Badania pod kątem chorób oczu oraz uszkodzeń wzroku powinny być przeprowadzone przez lekarza okulistę. Dokona on diagnostyki, zmierzy ciśnienie, zapisze leki, zaleci sposób leczenia lub skieruje do odpowiedniej placówki.

cennik.png

CENNIK BADAŃ

Badanie pola widzenia 20 zł
Badanie wzroku 50 zł
Dobór okularów pryzmatycznych 70 zł
Dobór soczewek kontaktowych miękkich 120 zł
Pomiar ciśnienia śródgałkowego 50 zł
Wizyta u lekarza okulisty 100 zł

W dniu badania otrzymaj RABAT na nowe okulary! Umów się.