Optimed® Piotr Michałowski

Tablica literek

 

W czasie oglądania czarnych pierścieni należy starać się o zauważenie, który z pierścieni jest bardziej czarny, czy ten na tle zielonym czy na czerwonym. Jeśli zauważymy figurę bardziej czarną na tle czerwonym świadczyć to może o wadzie krótkowzroczności, a jeżeli bardziej czarna wydaje się figura na tle zielonym to można podejrzewać nadwzroczność. Można przy tym teście wyobrażać sobie, że mamy dwie puszki z czarną farbą jedną w zielonej opakowaniu, a drugą w czerwonym i mamy pomalowć napis czarną farbą i trzeba teraz wybrać która farba jest bardziej czarna, aby ten napis był najlepiej widoczny.

 


Te trzy najprostsze testy pozwalają na zorientowanie się o wadzie wzroku do patrzenia w dal (przy oglądaniu telewizji, prowadzenia samochody, czy śledzenia wykładu na tablicy czy ekranie). Proszę jednak pamiętać, że w czasie dobierania pomocy wzrokowych przez fachowców używa się znacznie więcej testów i przyrządów niż można to sprawdzić na monitorze.

Mam nadzieję, że nikt kto naprawdę dba o swój narząd wzroku, nie będzie próbował po amatorsku korygować wad na podstawie tylko tych testów.

strona: 1, 2,3.


Strona głównaStrona główna