Optimed® Piotr Michałowski

Tablica literek

 

ZAKUP OKULARÓW  o zakupie okularów kilka słów. 

 

Okulary to oprawka i dwie soczewki. (Na marginesie: pierwsze okulary przymocowywane do głowy strunami od gitary zaczęto stosować we Włoszech około 700 lat temu).

Wybranie odpowiedniej oprawki wcale nie jest łatwe... , bo naprawdę jest z czego wybierać. Powinna ona dodawać Państwu urody i dobrze "siedzieć" na nosie. Są oprawki plastikowe oraz droższe metalowe, bądź z włókna węglowego. Niektóre oprawki są wyposażone w specjalnej konstrukcji zawiasy utrudniające ich wyłamanie. Osobom którym nie podoba się własna twarz z "ozdobą" w postaci okularów można polecić okulary "wiedeńskie" bezramkowe lub tylko z oprawką od strony brwi. Do tego typu okularów można wykonać kształt soczewki według życzenia użytkownika (wyższe, niższe, zaokrąglone lub bardziej kanciaste a nawet w kształcie serduszka).

Najważniejszą funkcją oprawki jest utrzymanie soczewek w odpowiednim miejscu, z zachowaniem właściwego rozstawienia soczewek (odpowiedniego do rozstawienia oczu), na odpowiedniej wysokości, i z odpowiednim pochyleniem ramki. Dlatego dobrze jest przy zakupie oprawki mieć do pomocy dwie osoby: jedną zaprzyjaźnioną do sprawdzenia czy oprawka pasuje do twarzy i drugą najlepiej doświadczonego optyka, który sprawdzi czy wybrana oprawka jest odpowiednia do przepisanych szkieł. Zadaniem optyka jest ukrycie grubości soczewki. Niektóre oprawki to ułatwiają, a inne - wręcz uniemożliwiają.

 

strona: 1, 2.


Strona głównaStrona główna